تشریفات مجالس نارسیس

راهنمای برگزاری مراسم بله برون در خانه

تاریخ نگارش : چهارشنبه ۱۳۹۵/۸/۱۲

اکثر خانواده ها مراسم نامزدی یا بله برون را بصورت مفصل و تشریفاتی در خانه برگزار می کنند این مقاله راهکاری دقیقی برای کسانی است که می خواهند جشن نامزدی خود را در خانه برگزار کنند

 

اکثر مردم تمایل دارند جشن نامزدی و مرسومات را در خانه برگزار کنند و محدودند کسانی که به سمت تالارها  و باغ ها برای برگزاری مراسم عروسی بروند پس باید برای برگزاری یک جشن نامزدی یا بله برون با شکوه به یک سری موارد دقت کرد

 

مراسم نامزدی یا بله برون همان مراسمی است که بعد از خواستگاری رسمی و وا کندن تمام سنگ ها بین دو خانواده برگزار می شود و به پیوند دو نفر رسمیت می دهد. این رسمیت با یک انگشتر نشان و در بعضی از خانواده ها با خواندن صیغه ی محرمیت شکل می گیرد. اگر نمی خواهید این مراسم کوچک و رسمی را در تالار برگزار کنید با ما همراه باشید تا برگزاری مراسم نامزدی در خانه را با هم مرور کنیم.

یک سالن کافیست
از آن جایی که مهمان های مراسم نامزدی یا بله برون تقریبا اقوام درجه یک و دوستان بسیار نزدیک عروس و داماد هستند نیاز به فضای حیاط و باغ نیست. می توانید در یک سالن بزرگ آن را برگزار کنید. البته سالنی که بتوانید آن را از وسط به دو قسمت تبدیل کنید.

پارتیشن بندی
مراسم نامزدی در ابتدا معمولا با دادن هدایا شروع می شود و در نهایت به رقص و پایکوبی می رسد. ابتدا مراسم قاطی است تا همه بتوانند هدایای شان را بدهند و هدایایی که بین عروس و داماد رد و بدل می شود را ببیند، بعد از آن برای جدا کردن قسمت زنانه از مردانه کافیست از چند پاراون کمک بگیرید. پاراون های سه در که در حال حاضر خیلی ها در خانه ی شان از آن استفاده می کنند.
این محصولات چوبی کم قیمت که می توانند حسابی در جدا سازی قسمت های خانه به شما کمک کنند. البته خیلی ها با پارچه این کار را انجام می دهند که ما توصیه می کنیم این کار را نکنید چون شیک بودن مراسم شما را زیر سوال می برد.

 

میز و صندلی
برای مراسم نامزدی نیاز نیست میزهای گرد و مستطیل بزرگ با صندلی های شیواری در نظر بگیرید ، می توانید از صندلی های تاشو راحت با میزهای دو نفره استفاده کنید و اجازه بدهید فضای کافی برای تردد و برگزاری مراسم برای تان باقی بماند.
اگر دوست دارید مراسم تان خیلی مجلل تر باشد ، حتما از میزهای گرد کوچک استفاده کنید تا فضای لازم در سالن برای شما باقی بماند.

شمع فراموش نشود
همانطور که قبلا هم گفته ایم شمع، تور و گل می تواند مراسم ساده ی شما را به یک مراسم رسمی و جذاب تبدیل کند. برای این که بتوانید شمع آرایی مراسم خودتان را انجام بدهید کافیست سری به مغازه های بزرگ فروش شمع بزنید و از آن ها وارمرهای سفید خریداری کنید. البته اگر مراسم شما تم رنگی خاصی دارد می توانید وارمرهای تان را رنگی انتخاب کنید.
برای جذاب تر شدن مراسم تان از لیوان های کوچک مخصوص شمع استفاده کنید. این لیوان ها هم روشنایی شمع را بیشتر می کنند هم باعث جذاب تر شدن میز شما می شوند.
روی میزها حتما یک گلدان با مقداری گل هم بگذارید. طراوت، شادابی و بوی خوبی که از این گل ها به مشام می رسد برای مهمان های شما حال خوبی را ایجاد می کند و علاوه بر آن باعث می شود عکس های ما حسابی جذاب شود.

پلو خورشت یا فینگرفود؟
معمولا نامزدی همراه با شما نیست و عصر برگزار می شود اما اگر شما دوست دارید در مراسم تان به مهمان ها شام بدهید دو راه پیش رو دارید. یا این که غذا را از بیرون سفارش بدهید یا اینکه در خانه از یکی از اقوام که در این کار تبحر دارد بخواهید غذای مورد نظرتان را درست کند. البته این روزها فینگرفودها غذای بسیار مناسبی برای مراسم نامزدی به حساب می آیند و می توانید از آن استفاده کنید. درست کردن فینگرفودها نیازی به گرم کردن ندارد و شما می توانید از چند روز قبل آن ها را آماده کنید و همه را روی یک میز بچینید و از مهمان ها بخواهید تا از خودشان پذیرایی کنند. غذاهای کوچک ، خوشمزه و لذیذی که روی میز قرار می گیرد و با شمع تزئین می شود می تواند مهمان های شما را به سمت میز روانه کند.

ظروف کرایه کنیم یا نه؟
بهترین کار همین کرایه کردن ظرف است. البته خیلی ها در خانه ی شان ظروف به اندازه ی کافی دارند اما اگر در مهمانی تعدادی از این ظروف شکسته شوند ممکن است ظروف تان تک شوند و این باعث ناراحتی می شود. از آن جایی که مهمان های مراسم نامزدی خیلی زیاد نیستند بهترین کار این است که از ظروف یک دست و زیبا استفاده کنید. البته جایی را پیدا کنید که این ظروف را با قیمت مناسب به شما کرایه بدهند. لطفا در مراسمی مانند عروسی و نامزدی از ظروف یک بار مصرف استفاده نکنید ، این مسئله خیلی مراسم شما را زیر سوال می برد و باعث می شود مهمان ها خیلی این مراسم را در ذهن شان نگه ندارند.

فرش ها را جمع آوری کنید
شما نمی توانید زمانی که مراسم نامزدی در خانه دارید، جلوی در بایستید و از مهمان ها خواهش کنید کفش های شان را در بیاورند. بهترین کار برای اینکه فرش های تان کثیف نشود این است قبل از این که مشکلی پیش بیاید فرش های تان را جمع کنید. با این کار بعد از رفتن مهمان ها کافیست کف خانه را تی بکشید و با خیال راحت فرش ها را پهن کنید. در غیر این صورت کثیف شدن فرش ها کم ترین اتفاقی است که ممکن است برای تان پیش بیاید، چسبیدن آدامس ، قیر ، روغن غذا ، سوختگی با شمع و سیگار اتفاقاتی است که در غیر این صورت انتظار شما را می کشد.

بازدید : 1868 نفر